Вчерашната статия донесе няколко много силни въпроса от страна на Катя, Пламен и Марин. Ще отговоря на всички супер кратко днес, а по-нататък ще помисля как да пиша по темите, които посочиха.
- Катя: “Пиши за уроците, които си научил, осъзнаванията, до които си стигнал, пътя, който си извървял. Хората обичат да четат за личния пример и историите от първо лице. Също, пиши за нещата, които са ти интересни – само така ще ги разкажеш интересно и на нас.”
- Отговор за Катето: До сега винаги съм се старал да го правя, но понякога забивам. Благодаря ти за валидацията, че моят прочит на Света е интересен и на вас.
- Марин: “За най-интересните мисли от подкаста”
- Отговор за Марин: Това е супер идея! Мога да си избирам някакъв момент от някой епизод и да си разсъждавам над него в писмен вид. Благодаря ти! Интересна мисъл от последния епизод, която ми идва на ум е обяснението на Алекс за Command & Control управлението на организациите и масовостта на тази практика. За мен хората ВИНАГИ са били и ВИНАГИ ще бъдат най-ценният ресурс на организациите. Т.е. хората имат нужда от човещина, подкрепа, мотивация, а не от ръжен и тояга.
- Пламен: “Би ми било интересно твоята гледна точка примерно за:
– Рецептата ти за допускане до интервю за работа и съответно за успешното ти представяне.
– Препоръки от теб за научаване и подобряване на английския език.
– Твоят начин за оптимизация на работата ти и работната среда.
– Мнението ти за Теория на конспирациите. Дали понякога не се доближава прекалено много до реалността?!
– Твоите топ дестинации в България/Света.
– Разобличаване не някои от митовете, с които си се сблъскал в живота си.” - Отговор за Пламен:
– Рецептата ми за допускане до интервю е търсене на препоръка от човек, който те познава. А ако това не е вариант, за влагане на усилия в разработване на CV, което ще ти спечели лична среща. На личната среща винаги съм себе си. Хората трябва да изберат мен и аз да избера тях, защото си допадаме като хора (на първо място) и второ – заради уменията и знанията ми.
– За да подобриш Английския си език е необходимо да го практикуваш. Най-лесно би било със слушане или гледане на предавания изцяло на английски и/или среда, в която се говори единствено на този език. NB: Забрави за притеснението. То пречи. Това е ирационален страх от грешка. Колкото повече грешки правиш, толкова по-бързо ще се учиш. Ето това мога да го гарантирам.
– Ух, тук няма кратък отговор. Съветът ми е да се обърне внимание на фокуса първо – какво правя и мога ли да сведа нещата, които правя до най-важните (1-2-3, не повече).
– Мнението ми е, че “контекстът определя верния отговор”. А и не е задължително да бързаме да вземем страна. – В България – за почивка са Родопите, най-специалното място, на което съм бил са Белоградчишките скали, най-необичайното място, което препоръчвам е Гложенския манастир. Най-впечатляващите две дестинации в Европа, които съм посещавал последните години са Валенсия и Лисабон.
– Митовете се разобличават с въпроси. С качествени въпроси. Колкото повече качествени въпроси си задаваме, толкова по-малко митове ще позволяваме да определят живота ни. 🙂
Това доста ми допада. Ако имате въпроси, моля, споделяйте ги.